jankafialka

Losovanie

Pamätáte si scénku z Deadpoola, keď dával dokopy team rôznych ľudí so superschopnosťami? Prišla tam vtedy taká obyčajná kočka a vravela, že jej superschopnosť je, že má šťastie. Deadpool jej neveril, vravel, že to nie je žiadna superschopnosť. Neskôr musel uznať, že sa mýlil a že to je práveže tá najužitočnejšia superschopnosť. Prečo to spomínam? A ako s tým súvisí losovanie?

Každý deň sa mnohí z vás zúčastňujú najrôznejších losovacích súťaží veriac, že majú šancu vyhrať. Je to rovnaké, ako veriť, že práve oni majú superschopnosť – mať šťastie. Tu si môžete overiť, či takúto superschopnosť náhodou nemáte aj vy.

Predstavme si jednoduché losovanie. Máme určitý počet losov, podobne ako napríklad v tombole. Losy sú pekne očíslované od jednotky po najvyššie číslo, žiadne číslo nechýba. Jedno číslo si vyberiete a čakáte, či ste nevyhrali.

Tu si môžete vyskúšať, ako by to mohlo vyzerať, ak by ste sa takejto losovacej súťaže zúčastňovali s vybraným číslom denne až dovtedy, kým nevyhráte. Pohrajte sa:

  • Všetkých losov:
  • Môj los:

Ak vám nevychádza vždy vami vybrané číslo na prvýkrát, superschopnosť - mať šťastie, zrejme nemáte 😁.

Ako sa vám darilo? Podeľte sa.
Meno:
Komentár:

Komentáre

JPri 100 losoch som vyhrala až na 349ty krát. 😀